Proces recenzji
1. Wszystkie artykuły publikowane w kwartalniku „Przegląd Religioznawczy – The Religious Studies Review” podlegają recenzji.
2. Przed przekazaniem artykułu do recenzji redakcja może zwrócić się do odpowiedniego redaktora tematycznego o dokonanie jego wstępnej oceny. W przypadku zgłoszenia przez niego uwag, tekst jest przekazany Autorowi w celu uwzględnienia zgłoszonych sugestii.
3. Każdy artykuł jest recenzowany przez dwóch niezależnych recenzentów.
4. W przypadku artykułów autorów zagranicznych przynajmniej jeden z recenzentów powinien być afiliowany w instytucji zagranicznej.
5. Autorzy i recenzenci nie znają swoich tożsamości (tzw. double-blind review process).
6. O ile zaistniałby inny przypadek, recenzent powinien podpisać deklarację o niewystępowaniu konfliktu interesów, a więc potwierdzić niewystępowanie: wzajemnych relacji osobistych z autorem (pokrewieństwo, związki prawne, konflikt); stosunku zależności służbowej; bezpośredniej współpracy naukowej w okresie dwóch lat przed przygotowaniem recenzji.
7. Nazwiska recenzentów poszczególnych artykułów publikowanych w „Przegląd Religioznawczy – The Religious Studies Review” nie są ujawniane w żadnym miejscu. Wszyscy recenzenci wchodzą w skład Kolegium Recenzentów , którego lista jest dostępna na niniejszej stronie internetowej.
8. Recenzja ma formę pisemną, a jej konkluzja wyraża jeden z wniosków: a. akceptację do druku, b. akceptację do druku po wprowadzeniu poprawek, c. konieczność wprowadzenia poprawek i ponowne recenzowanie, d. odrzucenie artykułu.
9. W przypadku konkluzji wyrażonej w p. 8b lub 8c redakcja zwraca się do Autora o dokonanie sugerowanych modyfikacji w terminie 7 dni.
10. Po uzyskaniu pozytywnej recenzji (lub naniesieniu proponowanych przez recenzentów zmian) ostateczną decyzję o zatwierdzeniu artykułu do druku podejmuje redakcja „Przegląd Religioznawczy – The Religious Studies Review”, o czym Autor jest informowany poprzez e-mail.